OBVESTILO

Spoštovani,

 

v okviru IDE (obvezni del – kulturne dejavnosti) si bodo v Kulturnem domu Slovenj Gradec dijaki vseh razredov naše šole ogledali

kino predstavo – slovenski film z naslovom Izbrisana.

  • lokacija Muta v petek, 7. 2. 2020, ob 11. 30,
  • lokacija Slovenj Gradec v petek, 7. 2. 2020, ob 9. 00.

 

Vstopnino bomo plačali iz šolskega sklada. Učitelji-spremljevalci do srede, 5. 2. 2020, javijo število prisotnih dijakov organizatorici KD Alenki Helbl (mail: alenka.helbl@sc-sg.si).

LOKACIJA MUTA:

  • pouk do 10. 25, nato gredo dijaki na redni avtobus (dijaki z mesečnimi vozovnicami) oz. dodatni avtobus (ostali dijaki, naj imajo potrdila tudi za pot nazaj),
  • učitelji-spremljevalci preverijo prisotnost dijakov pred samim KD in jih nato spremljajo, seveda, tudi med prireditvijo,
  • spremljevalci in razredi na avtobusu (obe smeri): dogovor s pomočnikom ravnatelja Romanom Založnikom

 

LOKACIJA SLOVENJ GRADEC:

  • pouk do 8. 35 in pot pod noge do KD, kjer učitelji-spremljevalci preverijo prisotnost dijakov, nato jih spremljajo, seveda, tudi med prireditvijo.

 

Prosim vas, da se z dijaki pogovorite o vedenju na kulturni prireditvi.

Film traja 80 minut, dijaki po njej malico (5. šolska ura, do 11. 05), po malici (11. 10) pa pouk po urniku (glej razporeditev pouka priloga 1)

V prilogi 1 so navedeni spremljevalci in število ur kulturnih dejavnostih po razredih.

V prilogi 2 je nekaj informacij o samem filmu.

Organizatorica KD:                                                                                        Ravnatelj

Alenka Helbl                                                                                                  Bernard Kresnik

 

PRILOGA 1

SPREMLJEVALCI – MUTA: petek, 7. 2. 2020

Razred Spremljevalec/spremljevalci Število ur KD Pouk
PV1 Petra Straunik, Damijana Meža 5. 6. in 7 ura – 3 ure Prve 4 ure pouk po urniku
PV2 Andreja Breznik, Erika Pajtler 5. 6. in 7 ura – 3 ure Prve 4 ure pouk po urniku
PV3 Andreja Preglav Verdinek, Bogomir Likar 5. 6. in 7 ura – 3 ure Prve 4 ure pouk po urniku
PV4 Berta Komprej, Almira Rogina Številčijo ure po urniku Prve 4 ure pouk po urniku
OT1 Jelka Samec Sekerš 5. 6. in 7 ura – 3 ure Prve 4 ure pouk po urniku
OT2 Jelka Samec Sekerš 5. 6. in 7 ura – 3 ure Prve 4 ure pouk po urniku
OT3 Karmen Ketiš 5. 6. in 7 ura – 3 ure Prve 4 ure pouk po urniku
OT4 Jana Sterže številčijo ure po urniku Prve 4 ure pouk po urniku

 

SPREMLJEVALCI – SLOVENJ GRADEC, petek, 7. 2. 2020

 

Razred Spremljevalec/spremljevalci Število ur KD Pouk
E1 Andrej Klobčar, Vanda Bertoncelj 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
E2 Roman Živič, Vesna Robnik 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
E3 Darja Sovinc, Karmen Grudnik 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
E4 Verica Jaušovec, Renata Gradišnik številčijo ure po urniku 5. ura malica, potem pouk po urniku
GTT1 Olga Jeznik, Erika Ošlak 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
GTT2 Roman Živič, Vesna Robnik 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
GTT3 Alenka Rapuc 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
GTT4 Verica Jaušovec, Renata Gradišnik številčijo ure po urniku 5. ura malica, potem pouk po urniku
OL1 Stanislav Robnik 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, 6. ura matematika
OL2 Stanislav Robnik 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, 6. ura matematika, 7. in 8. ura PP2
M1 Nataša Osojnik, Alenka Recko 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
M3 Milan Strmčnik številčijo ure po urniku 5. ura malica, potem pouk po urniku
LT1 Milena Škodnik, Marinka Dretnik 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
LT2 Milena Škodnik, Marinka Dretnik številčijo ure po urniku 5. ura malica, 6. in 7. ura PRT, 8. in 9. ura CNC
GH1 Tomaž Šoster, Sonja Ferk 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
GH3 Barbara Gašperšič Vodopija številčijo ure po urniku 5. ura malica, potem pouk po urniku
GT1 Barbara Gašperšič Vodopija 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
GT2 Bernarda Klančnik številčijo ure po urniku 5. ura malica, 6. in 7. ura NKD/PREH
T1 Janez Globovnik, Simona Hudrap 3. in 4. šolska ura – 2 uri 5. ura malica, potem pouk po urniku
T3 Natalija Fužir številčijo ure po urniku 5. ura malica, potem pouk po urniku
ET1 Dora Najrajter, Aleksander Camlek številčijo ure po urniku 5. ura malica, potem pouk po urniku
ET2 Dora Najrajter, Aleksander Camlek številčijo ure po urniku 5. ura malica, 6. ura PSI, 7. ura ZST

 

Priloga 2

Izbrisana

2018 ‧ Drama/Narrative ‧ 1 h 26 m

Opis

Izbrisana je celovečerni film, ki ga je napisal in režiral Miha Mazzini po lastnem romanu. Svetovno premiero je imel na A festivalu Tallinn Black Nights Film Festival 2018, 25. novembra 2018, slovensko pa 25. februarja 2019 v Cankarjevem domu. V svoj spored ga je uvrstila tudi televizijska mreža HBO. Wikipedija

Režiser: Miha Mazzini

Zgodba: Miha Mazzini

Igrajo Judita Franković Brdar, Sebastian Cavazza, Izudin Bajrović, Doroteja Nadrah

 

Zgodba o samski mamici Ani, ki v porodnišnici ugotovi, da je ni v računalniških sistemih, da uradno ne obstaja ne ona ne njen novorojenček. Režijski prvenec Mihe Mazzinija je film o tem, kaj se je dogajalo Slovencem, rojenim na napačnem koncu razpadle države, ki so jim v devetdesetih letih na upravnih enotah luknjali osebne izkaznice.

Kaj se zgodi, če izpadeš iz sistema? Lahko te izženejo iz države, morda ti sosedje zasedejo stanovanje, ostaneš brez službe, zdravnika, celo otroka … Anino mrzlično iskanje rešitve se prelevi v napeto zgodbo, ki spotoma podrobno razišče anomalije slovenskega družbenega sistema.

Kratek predogled si lahko pogledate tudi pri razredni uri na https://www.youtube.com/watch?v=eaQJvhVXFvc&vl=sl.