OBVESTILO
Spoštovani,
v okviru IDE (obvezni del – kulturne dejavnosti) si bodo v Kulturnem domu Slovenj Gradec dijaki vseh razredov naše šole ogledali
kino predstavo – slovenski film z naslovom Izbrisana.
- lokacija Muta v petek, 7. 2. 2020, ob 11. 30,
- lokacija Slovenj Gradec v petek, 7. 2. 2020, ob 9. 00.
Vstopnino bomo plačali iz šolskega sklada. Učitelji-spremljevalci do srede, 5. 2. 2020, javijo število prisotnih dijakov organizatorici KD Alenki Helbl (mail: alenka.helbl@sc-sg.si).
LOKACIJA MUTA:
- pouk do 10. 25, nato gredo dijaki na redni avtobus (dijaki z mesečnimi vozovnicami) oz. dodatni avtobus (ostali dijaki, naj imajo potrdila tudi za pot nazaj),
- učitelji-spremljevalci preverijo prisotnost dijakov pred samim KD in jih nato spremljajo, seveda, tudi med prireditvijo,
- spremljevalci in razredi na avtobusu (obe smeri): dogovor s pomočnikom ravnatelja Romanom Založnikom
LOKACIJA SLOVENJ GRADEC:
- pouk do 8. 35 in pot pod noge do KD, kjer učitelji-spremljevalci preverijo prisotnost dijakov, nato jih spremljajo, seveda, tudi med prireditvijo.
Prosim vas, da se z dijaki pogovorite o vedenju na kulturni prireditvi.
Film traja 80 minut, dijaki po njej malico (5. šolska ura, do 11. 05), po malici (11. 10) pa pouk po urniku (glej razporeditev pouka priloga 1)
V prilogi 1 so navedeni spremljevalci in število ur kulturnih dejavnostih po razredih.
V prilogi 2 je nekaj informacij o samem filmu.
Organizatorica KD: Ravnatelj
Alenka Helbl Bernard Kresnik
PRILOGA 1
SPREMLJEVALCI – MUTA: petek, 7. 2. 2020
Razred | Spremljevalec/spremljevalci | Število ur KD | Pouk |
PV1 | Petra Straunik, Damijana Meža | 5. 6. in 7 ura – 3 ure | Prve 4 ure pouk po urniku |
PV2 | Andreja Breznik, Erika Pajtler | 5. 6. in 7 ura – 3 ure | Prve 4 ure pouk po urniku |
PV3 | Andreja Preglav Verdinek, Bogomir Likar | 5. 6. in 7 ura – 3 ure | Prve 4 ure pouk po urniku |
PV4 | Berta Komprej, Almira Rogina | Številčijo ure po urniku | Prve 4 ure pouk po urniku |
OT1 | Jelka Samec Sekerš | 5. 6. in 7 ura – 3 ure | Prve 4 ure pouk po urniku |
OT2 | Jelka Samec Sekerš | 5. 6. in 7 ura – 3 ure | Prve 4 ure pouk po urniku |
OT3 | Karmen Ketiš | 5. 6. in 7 ura – 3 ure | Prve 4 ure pouk po urniku |
OT4 | Jana Sterže | številčijo ure po urniku | Prve 4 ure pouk po urniku |
SPREMLJEVALCI – SLOVENJ GRADEC, petek, 7. 2. 2020
Razred | Spremljevalec/spremljevalci | Število ur KD | Pouk |
E1 | Andrej Klobčar, Vanda Bertoncelj | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
E2 | Roman Živič, Vesna Robnik | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
E3 | Darja Sovinc, Karmen Grudnik | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
E4 | Verica Jaušovec, Renata Gradišnik | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
GTT1 | Olga Jeznik, Erika Ošlak | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
GTT2 | Roman Živič, Vesna Robnik | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
GTT3 | Alenka Rapuc | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
GTT4 | Verica Jaušovec, Renata Gradišnik | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
OL1 | Stanislav Robnik | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, 6. ura matematika |
OL2 | Stanislav Robnik | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, 6. ura matematika, 7. in 8. ura PP2 |
M1 | Nataša Osojnik, Alenka Recko | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
M3 | Milan Strmčnik | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
LT1 | Milena Škodnik, Marinka Dretnik | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
LT2 | Milena Škodnik, Marinka Dretnik | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, 6. in 7. ura PRT, 8. in 9. ura CNC |
GH1 | Tomaž Šoster, Sonja Ferk | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
GH3 | Barbara Gašperšič Vodopija | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
GT1 | Barbara Gašperšič Vodopija | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
GT2 | Bernarda Klančnik | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, 6. in 7. ura NKD/PREH |
T1 | Janez Globovnik, Simona Hudrap | 3. in 4. šolska ura – 2 uri | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
T3 | Natalija Fužir | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
ET1 | Dora Najrajter, Aleksander Camlek | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, potem pouk po urniku |
ET2 | Dora Najrajter, Aleksander Camlek | številčijo ure po urniku | 5. ura malica, 6. ura PSI, 7. ura ZST |
Priloga 2
Izbrisana
2018 ‧ Drama/Narrative ‧ 1 h 26 m
Opis
Izbrisana je celovečerni film, ki ga je napisal in režiral Miha Mazzini po lastnem romanu. Svetovno premiero je imel na A festivalu Tallinn Black Nights Film Festival 2018, 25. novembra 2018, slovensko pa 25. februarja 2019 v Cankarjevem domu. V svoj spored ga je uvrstila tudi televizijska mreža HBO. Wikipedija
Igrajo Judita Franković Brdar, Sebastian Cavazza, Izudin Bajrović, Doroteja Nadrah
Zgodba o samski mamici Ani, ki v porodnišnici ugotovi, da je ni v računalniških sistemih, da uradno ne obstaja ne ona ne njen novorojenček. Režijski prvenec Mihe Mazzinija je film o tem, kaj se je dogajalo Slovencem, rojenim na napačnem koncu razpadle države, ki so jim v devetdesetih letih na upravnih enotah luknjali osebne izkaznice.
Kaj se zgodi, če izpadeš iz sistema? Lahko te izženejo iz države, morda ti sosedje zasedejo stanovanje, ostaneš brez službe, zdravnika, celo otroka … Anino mrzlično iskanje rešitve se prelevi v napeto zgodbo, ki spotoma podrobno razišče anomalije slovenskega družbenega sistema.
Kratek predogled si lahko pogledate tudi pri razredni uri na https://www.youtube.com/watch?v=eaQJvhVXFvc&vl=sl.